Pakavimo medžiagos, naudojamos maisto produktams pakuoti

Maisto produktai ypač svarbūs, kadangi jie yra skirti gyvybinei žmogaus organizmo funkcijai palaikyti, iš jų ruošiami patiekalai. Taigi, nieko keista, kad maisto produktų pakavimui turi būti naudojamos tik aukščiausios kokybės medžiagos. Kokios jos yra? Visa tai ir aptarsime šiame straipsnyje.

pvc-plevele

Maistinė PVC plėvelė

Pagrindinė funkcija, kurią atlieka maistinė PVC plėvelė yra maisto produktų galiojimo termino prailginimo laiką  bei išsaugoti jo spalvą, skonį ir maistines savybes. Kadangi ši plėvelė yra skaidri bei blizganti, produktas į pakuotas į šią plėvelę atrodo kur kas patraukliau. Didelis maistinės PVC plėvelės tamprumas higieniškumą bei reikalavimų atitikimą. Ypač populiari yra maistinė PVC plėvelė, kurią siūlo firmą Pliant – ji atitinka pačias griežčiausias Europos Sąjungos direktyvas. Ne ką mažiau populiari yra ir Vita LMF (Low migration film – mažos, silpnos migracijos plėvelė), kuri yra skirta fasuoti maisto produktus, priklausančius padidinto riebumo grupei. Šiai grupei yra priskiriami  kai kurie duonos gaminiai, fermentiniai sūriai, konditerijos gaminiai. Paprastai ši plėvelė būna rausvos spalvos. Prekyboje galima įsigyti ir Omni maistinės plėvelės, kuri yra skirta pievagrybių, vaisių, daržovių pakavimui. Omni maistinė plėvelė yra gelsvos spalvos. Paukštienos bei mėsos produktų gamintojai turėtų rinktis SMM ir SMP maistines plėveles, kurios atitinka paukštienos bei mėsos pakavimui keliamus reikalavimus. Šios plėvelės yra gelsvos spalvos.

Termo PVC plėvelė

Ši plėvelė idealiai tinka pavienių bei smulkių maisto produktų pakavimui, o plėvelės blizgesys pagerina produktų išvaizdą. Termo PVC plėvelė gali būti rausvos ar gelsvos spalvos, įvairių matmenų.

Nuo šilumos susitraukianti termo poleofino plėvelė

Šios rūšies plėvelė puikiai tiks pavienių, smulkių maisto produktų pakavimui, patikimai saugos nuo kontakto su aplinka, dūrių. Kadangi plėvelė yra skaidri bei blizgi, ji pagerina maisto produktų išvaizdą.

Ekologiškos pakuotės maisto produktams

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių susidomi ekologija. Šis susidomėjimas atsispindi visur: žmonės renkasi ekologiškus maisto produktus, ekologišką dekoratyvią kosmetiką, ekologiškas priemones kūno bei plaukų priežiūrai. Ne išimtis ir ekologiškos pakuotės, skirtos maisto produktams pakuoti. Šio tipo pakuotės yra pagamintos iš organinės medžiagos, kuri nepraleidžia skysčio. Pirmiausia ekologiškos maisto produktų pakuotės išpopuliarėjo Skandinavijos šalyse, o vėliau – ir kitose šalyse. Šios pakuotės idealiai tinka greitam maistui pakuoti – salotoms, mėsainiams, keptoms bulvytėms ir pan. nesunkiu suprasti, kodėl šios pakuotės yra tokios populiarios: visų pirma, jos yra itin lengvos, jų savikaina nėra didelė, neturi neigiamo poveikio žmogaus sveikatai, o svarbiausia – iš organinės medžiagos pagamintos pakuotės gali būti perdirbamos. Ekologiškos pakuotės, skirtos maisto produktams pakuoti, yra įvairių dydžių.

Sausainių pakavimo popierius

Sausainių pakavimo popieriaus dėka lengviau transportuoti trapius maisto produktus. Šis popierius yra gaminamas iš labai mažai sveriančio, vienpusio gofruoto kartono. Sausainių pakavimo popierius apsaugo trapius maisto produktus nuo smūgių, trupėjimo, pažeidimų, tad galite būti tikri, jog, pristatyti produktai bus puikios būklės. Kalbant apie sausainių pakavimo popierių būtina paminėti ir tai, jog šis produktas yra gaminamas iš atsinaujinančių medžiagų, tad yra nedaroma žala gamtai. Paprastai sausainiams pakuoti skirtas popierius yra tiekiamas rulonais, o atsižvelgiant į maisto pakavimo linijas, gali būti lankstomas bei pjaustomas pagal pageidavimus. Apibendrinant šio produkto charakteristiką, galima išskirti šias pagrindines savybes: gali būti įvairių dydžių, gaminamas iš gofruoto kartono, tiekiamas rulonais, gali turėti sąlyti su maisto produktais, yra perdirbamas ir gaminamas iš atsinaujinančių medžiagų; taip pat galima pažymėti šiuos produkto pranašumus: lengvai perdirbamas, priešingai nei kitų tipų plastikiniai įdėklai, šie įdėklai nekenkia aplinkai, galima naudoti tiek automatinio, tiek rankinio pakavimo linijose, sumažina produkto pažeidimų tikimybę transportavimo metu. Sausainių pakavimo popierius ypač gausiai yra vartojamas duonos gaminių bei konditerijos gaminių rinkose.

Apvyniojamos pakuotės maisto produktams

Apvyniojamos pakuotės yra skirtos automatinėms didelio greičio pakavimo linijoms. Šio tipo pakuotės ypač išpopuliarėjo paskutiniu metu. Kalbant apie apvyniojamas pakuotes, galima išskirti pagrindines jų savybes: gali būti gaminamos įvairių kartono klasių bei bangų kombinacijų, gaminamos pagal klientų pageidavimus, gali būti gaminamos su papildomomis funkcijos, pavyzdžiui, nuplėšiamomis juostomis. Apvyniojamų pakuočių pranašumai: apvyniojamų pakuočių dėka gaminys yra supakuojamos kur kas tvirčiau nei standartinėse dėžėse, padidina automatinių pakavimo linijų pakavimą, pagerina produktų išvaizdą, yra gaminamos iš atsinaujinančių medžiagų.

Forminės gofruoto kartono pakuotės

Forminių gofruotų kartono pakuočių savybės: įmanoma pagaminti pageidaujamų formų bei matmenų, gamybai naudojamos tik aukštos kokybės gofruoto kartono, tinkamos sąlyčiui su maistu, ant jų galima atspausdinti prekinį ženklą – atliekama reklaminė funkcija. Šio produkto pranašumai: unikali pakuotės išvaizda leidžia išsiskirti ir patraukia pirkėjo dėmesį, yra galimybė reklamuoti prekinį ženklą, lengvos pakuotės sumažino  išlaidas, skirtas transportavimui, nekenkia aplinkai, kadangi yra gaminamos iš atsinaujinančių medžiagų. Forminės gofruoto kartono pakuotės yra labai populiarios duonos, pieno produktų, vaisių bei daržovių rinkose.

Dėžės su maišeliu viduje

Dar vienas puikus pasirinkimas, norint supakuoti maisto produktus, yra dėžės su maišeliais viduje. Pagrindiniai šių dėžių ypatumai: įvairi dydžių amplitudė (nuo 2 iki 1000 litrų), užtikrinamas sterilus pildymo procesas, galima reklamuoti prekinį ženklą. Kalbant apie dėžes su maišeliu viduje, būtina paminėti jų privalumus: galima reklamuoti prekinį ženklą, didinami pardavimai, patogu transportuoti, nekenkia aplinkai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: